El Bab`dan Acı Haber: 2 Şehit

Dün gece başlatılan büyük operasyonda amaçlanan stratejik önemi bulunan tepeler ele geçirildi bu esnada 58 DEAŞ`lı terörist öldürüldü ancak yaşanan çatışmalarda 2 asker şehit oldu, 15 asker ise yaralandı.

El Bab`dan Acı Haber: 2 Şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından dün gece başlatılan büyük operasyonda stratejik önemi bulunan tepeler ele geçirilirken 58 DEAŞ militanı öldürüldü. Sürdürülen operasyonlar sırasında 2 Türk askeri şehit olurken, 15 askerimiz ise hafif şekilde yaralandı. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinden Açıklama

"Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."

İfadeleri kullanıldı.

Hava Harekatı Yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri sürdürülen operasyonla ilgili olarak operasyon içeriğine dair de açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada top atışlarıyla başlayan operasyon hava harekatı ile sürdürüldü. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçaklar önceden belirlenen 65 DEAŞ terör örgütü mevkiine bombardıman yaptı. 

Operasyon sonucunda 58 bina, bir karargah binası 3 tünel girişi 2 kontrol noktası ve bir silahlı araç imha edildiği bilgisine ulaşıldı. Önceden belirlenmiş olan tepelerin dün gece yapılan operasyonun ardından ÖSO kontrolüne geçtiği bilgisine de ulaşışdı. 

Fırat Kalkanının Bilançosu

Yakaşık 3 aydır devam eden Fırat Kalkanı harekatında bugüne kadar bin 910 kilometrekare alan ve 229 meskun mahallinin kontrol altına alındığı bilgisine de ulaşıldı. Operasyonun El Bab sonrası ne yöne doğru devam edeceği ise henüz bilinmiyor.

Hükümetten Açıklama Henüz Yok

 Operasyonla ilgili olarak hükümet kanadından henüz bir açıklama gelmedi, ilerleyen günlerde Ak parti basın sözcüsü ve Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş`un operasyon ile ilgili olarak bir açıklama yapması bekleniyor.

el bab tsk ışid deaş daeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X