Aykut Kocaman İstifa Ediyor

Türk futbolunun hem futbolcu hem de teknik direktör olarak önemli bir parçası olan Konyaspor'un başarılı teknik direktörü Aykut Kocaman'dan istifa sinyalleri geliyor. Yönetimle oturduğu masada sezon sonu ve yeni sezon için yaptığınız planlarda yer almak istemiyorum dediği öğrenilen Aykut Kocamandan net bir açıklama henüz gelmedi

Aykut Kocaman İstifa Ediyor

Konyasporu yıllardan sonra tekrar canlandıran ve şehre futbolu tekrar sevdiren adam olarak bilinen Aykut Kocaman takımın bu sezonki kötü gidişiyle beraber ayrılık sinyalleri vermeye başladı. Bu dedikoduların iyice artması üzerine başarılı teknik adamın menejeride çıkan haberleri yalanlamayınca kulisler Aykut Kocamanın önümüzdeki sene Konyaspordan ayrılmasına kesin gözüyle bakıyor. Konyaspor'un yeni stadıyla beraber Aykut Kocamanında katkılarıyla şehirde her içsaha maçı şölen havasında geçiyordu. Bu havaya Konyasporun aldığı başarılı sonuçlarda eklenince Konya artık bir futbol şehri olarak nitelenmeye başlamıştı. Bu yolda Konya halkı Aykut Kocaman'ın bu kararına oldukça tepkili. Bu tepkiler ''Yarı Yolda Bırakmak'' çatsı altında yoğunlaşıyor.

Fenerbahçeye mi Dönecek?

Konuşulan bir diğer konu ise Aykut Kocaman'ın tekrar Fenerbahçenin yolunu tutacağı yönünde. Başarılı teknik adam 2010-2011 sezonunda Fenerbahçeyi şampiyonluğa ulaştırmış ve bu şampiyonluk senelerce konuşulmuştu. Fenerbahçe ünlü '3 Temmuz' sürecinin Aykut Kocamanla yaşamıştı ve camia ve Teknik direktör Aykut Kocaman arasında önemli bir bağ olmuştu. Ayrıca Aykut Kocaman'ın önderliğinde Fenerbahçe UEFA Avrupa Liginde Yarı Finalde Benficayla karşılaşmıştı. Her nekadar finale kalamasalarda verdikleri mücadele ve ulaştıkları yarı final derecesi oldukça önemliydi. Tüm bu geçmişin getirdiği güven ve Fenerbahçe'nin ligde kötü gidişi ve hoca arayışlarıyla Aykut Kocaman'ın Konyaspordan ayrılmayı istemesi aynı zaman dilimine denk gelince gözler Fenerbahçe spor klübü ve Aykut Kocaman ikilisine çevrildi.

Medyada Destekliyor

Sosyal medyada ise bu konu tamamen Fenerbahçe!'ye Aykut Kocaman'ın yeri yapılıyor olarak yorumlandı. Rıdvan Dilmen ve Abdulkerim Durmazın yorumcu olarak görev aldıkları programlarda AYkut Kocaman'a göndermeler yapıp Fenerbahçenin ihtiyacı olan şeyin Aykut Kocaman'da olduğununun ve bu bilincin yerleştirilmesinde görev aldığını söylüyor. Sosyal Medya da ise bazı kısımlar diğer taraftarların aklına Aykut Kocaman ismini iyice aşılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X